O NAS

Sekcja narciarska powstała w 1969 roku od spotkania kilku entuzjastów sportu.O=20NAS

Pomysł powstania sekcji szybko znalazł uznanie wśród ówczesnych włodarzy. W latach 70 spod kopalni odjeżdżały cztery autobusy z narciarzami. W kolejkach do wyciągów w Szczyrku górnicy mieli pierwszeństwo, sprawdzano nawet dowody osobiste, potwierdzające zatrudnienie. Poziom umiejętności zawodników jest znacznie wyższy, niż dawniej. Już nie ma takich sytuacji, że dzieci docierają do mety na sznurku czy na pasku, asekurowane przez tatę.
        

Obecnie w sekcji zarejestrowanych jest 64 członków w tym 44 to pracownicy KWK Knurów  Szczygłowice.
Corocznie organizowanych jest około 5 zawodów w slalomie gigancie, organizator poza częścią sportową przygotowuje dodatkowe atrakcje takie jak ciepły posiłek, przekąski i napoje.        

Zawodnicy naszej sekcji z powodzeniem reprezentują naszą kopalnię w licznych zawodach narciarskich organizowanych w sezonie zimowym. Od kilku lat kadra naszej kopalni z powodzeniem startuje w zawodach narciarskich o puchar Prezesa Kompani Węglowej w których zajmuje medalowe pozycje. 

Członkiem sekcji może zostać każdy, kto wypełni deklarację członkowską i opłaci składkę.

Osoby zainteresowane zachęcamy do zapoznania się ze statutem Towarzystwa, a następnie wypełnieniem deklaracji członkowskiej i dostarczeniem jej wraz ze zdjęciem do siedziby ogniska TKKF lub Kierownika Sekcji Narciarskiej.
Składka członkowska wynosi 8 zł miesięcznie, składkę można uregulować bezpośrednio w siedzibie towarzystwa lub za pośrednictwem kopalni poprzez potrącenie przez dział wynagrodzeń z paska zarobkowego, osoba nie będąca pracownikiem kopalni płaci składkę jednorazowo w wysokości:

–   dzieci i młodzież ucząca się 36 zł rocznie,
–   dorośli 8 zł na miesiąc,  96 zł rok

Członkowie sekcji narciarskiej TKKF Szczygłowice mogą uczestniczyć w szeregu innych imprez organizowanych przez pozostałe sekcje na równych prawach członkowskich, ponadto przysługują im inne przywileje takie jak np. zniżki na basen, halę sportową, siłownię.